Skvrny na oblečení

Mít dokonale čisté prádlo je snem každé hospodyňky, maminy, či manželky. Někdy je však tento zdánlivě jednoduchý sen noční můrou. Zejména pokud se z vašeho oblíbeného svetříku dívá skvrna jako Brno. Co dělat v takovém případě?

V první řadě si třeba zapamatovat, že nejsnáze se skvrny zbavíte hned, jak se vám ji podaří udělat. Záleží také na typu skvrny. Jinak se čistí skvrna mastná, jinak skvrna od krve, nebo od trávy.

Každopádně je třeba hned po příchodu domů oblečení co nejdříve vyprat . Jak však víme, ne všechny skvrny po vyprání v pračce zmizí, zvláště pokud pereme při nižších teplotách. Všechny ale mají často i po vyprání jedno společné – na skvrnách se mohou množit bakterie . Můžete sáhnout po agresivních čisticích přípravcích, ty vám ale mohou zničit oblečení a pokud se věci pořádně neproplachuje, mohou působit dráždivě hlavně ve styku s jemnou dětskou kůží.

Při nákupu do domácnosti byste proto měli hledat prostředky, které jemně a účinně zbaví vaše oblečení 99,9% bakterií, které se na skvrně mohou nacházet. Je dobré, pokud byl přípravek testován např. na bakterii Staphylococcus aureus , maminkám určitě dobře známého zlatého stafylokoka . Postup praní je jednoduchý – špinavé prádlo a prostředek proti bakteriím na hodinku namočte. Pak ho dejte do pračky spolu se zbylým oblečením a vyperte jako jindy. Odměnou za kvalitnější prací prášek vám bude nádherně čisté prádlo.